Pěvecký sbor

Salvátorský pěvecký sbor se schází ke společnému zpívání od 70. let 20. století. Založil jej farář kostela u Salvátora, Renatus Schiller, v současnosti má kolem čtyřiceti členů.

Repertoár sboru je velmi pestrý, zahrnuje krátké písně, spirituály i rozsáhlá vokálně-instrumentální díla. Poté, co byly v kostele postaveny bachovské varhany, dává přednost skladbám, při nichž může vyniknout jedinečný souzvuk pěveckých hlasů a varhan. V repertoáru sboru proto nechybí kantáty J. S. Bacha, ani jiných protestantských převážně barokních skladatelů (např. D. Buxtehude, či H. Schütz).

Kromě již přes čtyřicet let tradičních adventních a postních salvátorských nešpor a zpěvu při nedělních bohoslužbách sbor vystupuje také mimo svůj domovský kostel

Z mimopražských koncertů je nejvýraznější účast na Noci pěveckých sborů v Magdeburgu roku 2013 a opakovaná podpora česko-německém Festivalu duchovní hudby na Klatovsku.

Všichni zájemci o sborový zpěv jsou zváni k aktivní účasti. Kontaktovat můžete Helenu Voverkovou (tel. 731 620 239; e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo další kontaktní osoby (viz Kontakt)

Více o sboru naleznete zde: www.spsbor.cz